بهترین جراح پلاستیک در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

قبل از آن که در خصوص ویژگی های بهترین جراح پلاستیک صحبت نماییم در خصوص جراح پلاستیک، وظایف و یا خدماتی را که می تواند ارائه دهد مطالبی را در اختیارتان قرار می دهیم.

جراح پلاستیک

یک جراح پلاستیک، یک پزشک است که برای مراقبت از تروماها، تکنیک های جراحی اولیه و همچنین انجام جراحی های زیبایی مانند انتقال بافت، تناسب اندام و جراحی های زیبایی و استفاده از لیزر ها آموزش دیده است. جراحی پلاستیک و ترمیمی به منظور بازسازی فرم طبیعی بدن و عملکرد انجام می شود. این تخصص برای همه ی گروه های سنی نیز کابرد دارد و برای همه ی بخش های بدن می توان از جراحی پلاستیک و ترمیمی استفاده نمود.

بهترین جراح پلاستیک در تهران

وظایف فوق تخصص پلاستیک

فوق تخصص جراح پلاستیک شکل، قالب و ظاهر مناطق مختلف بدن از جمله گوش ها، صورت، تنه، دست و دیگر  اندام ها را می تواند با انجام جراحی زیبای بهبود بخشد. جراح پلاستیک می تواند همچنین مشکلات مادرزادی مانند ساختار نادرست استخوانی در دست ها و پا ها را جراحی نماید.

جراحی زیبایی پلاستیک ، به دلیل بحث زیبایی شناختی در قسمت های مختلف بدن انجام می شود و تغییراتی نیز در ظاهر آن ها نمایان می شود.

در صورتی که جراحی ترمیمی به منظور، بهبود ظاهر و ترمیم بخش های آسیب دیده بدن در حوادث، بیماری ها و یا ناهنجاری ها صورت می گیرد.

به همین دلیل سوالات زیر برای بیان شدن دقیق وظایف و موقعیت فوق تخصص جراح پلاستیک بیان می شود تا بتوانید به راحتی بهترین جراح پلاستیک در تهران را انتخاب نمایید.

جراحی پلاستیک چیست؟

جراحی پلاستیک در بیشتر بخش های جراحی های زیبایی کاربرد دارد. در حالی که جراحی زیبایی احتمالا یکی از زیباترین و چشمگیرترین جنبه های جراحی پلاستیک است، اما بخش بسیار کوچکی از تخصص جراحی پلاستیک است.

جراحی پلاستیک ممکن است فقط برای بهبود ظاهر فرد انجام شود که این جراحی به دلایل مختلف مانند حس نیاز، حادثه و یا بیماری و سرطان ها انجام شود.

انتخاب بهترین جراح پلاستیک به همراه یک تیم خبره می تواند در نتیجه جراحی پلاستیک و زیبایی موثر باشد .دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستيك و زيبايي با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های پلاستیک می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های  ۰۲۱۸۸۷۷۳۳۵۸ و ۰۲۱۸۸۸۸۹۰۰۴ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بهترین جراح پلاستیک چه اقداماتی انجام می دهد؟

فوق تخصص جراح پلاستیک می تواند در هر قسمت از بدن که نیاز به انجام جراحی پلاستیک است، جراحی زیبایی و یا ترمیمی انجام دهد ولی جراح زیبایی فقط می تواند به دلیل داشتن تخصص در برخی از قسمت های خاص مانند سر و گردن و یا دست ها بتواند فقط در این بخش ها خدمات زیبایی ارائه دهد.

جراحان پلاستیک تخصص در بیماری خاصی ندارند یعنی مانند پزشکان قلب یا سرطان نیستند که فقط بخشی از بدن را می شناسند و جراحی انجام می دهند. فوق تخصص جراح پلاستیک می تواند در تمامی بخش های بدن و بر روی انواع بیماری ها کار کنند . اغلب در گروه های پزشکی عضو هستند. جراحان پلاستیک و ترمیمی مهارت های خاصی را به دست می آورند تا بافت را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر انتقال دهند و برش ها و زخم های پیچیده را مدیریت نمایند و در صورت نیاز از پروتز و ایمپلنت های پلاستیکی و فلزی استفاده نمایند.

علاوه بر مراحل انجام جراحی زیبایی، جراح پلاستیک ممکن است نیاز به برش زدن برخی از استخوان ها و یا جا به جا کردن آن ها باشند مانند افرادی که شکاف کام و لب دارند را می توانند به راحتی جراحی نمایند. همچنین انگشتان دست، انگشتان پا و یا اندام های دیگر را به که دلایل مختلف نیاز به جراحی های میکروسکوپی  و بسیار ظریف است را نیز می توانند به راحتی انجام دهند.

افرادی که به سوختگی دچار شده اند نیاز به جراحی پلاستیک برای مناطق آسیب دیده بدن و پوست خود هستند به فوق تخصص پلاستیک مراجعه می نمایند.

جراح پلاستیک چه جراحی هایی را می توانند انجام دهند؟

پنج بخش اصلی که در آن جراحان پلاستیک فعال هستند عبارتند از :

تروما و سوختگی

سرطان (پوست، سر و گردن، پستان و …)

ناهنجاری های مادرزادی

شرایط دژنراتیو بافتی که نیاز به بازسازی دارند

عادی سازی و بهبود ظاهر

فوق تخصص جراح پلاستیک به طور معمول در مطب خود برای مشاوره و معاینه  افراد حضور دارد و برای انجام جراحی های پلاستیک نیز روزهایی را در هفته در کلینیک و یا بیمارستان می باشد.

جراح پلاستیک معمولا با پزشکان و جراحان دیگرمانند گوش، بینی و گلو؛ ارتوپدی؛ جراحی مغز و اعصاب؛ پوست؛ زنان و زایمان؛ جراحی فک و صورت و جراحی پستان در تعاملند. فوق تخصص پلاستیک می تواند فقط برروی بخش خاصی جراحی انجام دهد و یا برروی کل بدن نیز جراحی ها را انجام دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =